Кошик
141 відгук
Як швидко отримати відповідь? Телефонуйте: 380504500033Зателефонувати

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 07:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

+380 (50) 450-00-33
+380 (98) 450-00-33
провулок Універсальний 6, Дніпро, Україна

Периклазові вогнетривкі вироби

Застосування вогнетривкої цегли в промисловості

Як відомо, звичайний цегла, вживаний в будівництві, не здатний витримувати тривалий вплив високої температури. Відкритий вогонь і температура вище 800 градусів Цельсія призводять до його оплавлення. У зв'язку з цим у всіх випадках, коли необхідний термостійкий будівельний матеріал, рекомендується використовувати вогнетривку цеглу.

Переваги вогнетривкої цегли

Його основною перевагою перед звичайним цеглиною є висока теплопровідність матеріалів, з яких він виготовляється. При цьому більшість сортів вогнетривкої цегли розраховані на робочі температури до 1,5 тисячі градусів Цельсія. Такі високі експлуатаційні характеристики цегли пояснюються тим, що при його виробництві використовуються особливі жароміцні матеріали.

До складу вогнетривкої цегли входить вогнетривка глина (шамот), а також різні мінеральні добавки. Висока тугоплавкість досягається за рахунок введення таких матеріалів, як кварц, порошок графіту або коксу. В процесі виробництва сформованную у вигляді цеглин суміш розмолотої глини та інших добавок обпалюють до спікання у високотемпературних печах.

Застосування вогнетривкої цегли

Цей матеріал використовують як в промисловому, так і в житловому будівництві. З неї викладають каміни, печі, вогнища, димоходи тощо У промисловості з вогнетривкої цегли будують високотемпературні печі для плавки металів, виробництва скла, кераміки та ін

Найбільш поширеними є такі види вогнетривкої цегли:

·         кварцовий;

·         глиноземний;

·         основний;

·         вуглецевий.

Кварцовий цегла легко витримує контакт з відкритим вогнем, але при цьому вельми чутливий до лугів, кислот, вапна, сполук заліза. Він не має порожнеч і порожнин, його виробляють з натурального пісковика або із суміші кварцу з глиною.

Глиноземний вогнетривка цегла проявляє високу стійкість до впливу лугів і різкого перепаду температур. Найчастіше його використовують у житловому будівництві.

У промисловості, особливо в металургії, для виплавки сталі з фосфористої руди використовують так званий основний цегла. Його виготовляють зі спеціальної вогнетривкої маси, яка складається з магнезіально-вапняної суміші.

Ще одним типом вогнетривкої цегли, що використовуються головним чином в будівництві, є вуглецевий цегла. При його виготовленні використовують графіт, а також пресований кокс. Основна сфера застосування цього вогнетриву – будівництво доменних печей.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner